Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.

  • 14 Odpowiedzi
  • 9723 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Witam serdecznie zaczynam zabawę z FIBARO. Posiadam od tygodnia centrala HTC Lite. Centrum notyfikacji ,,zagłasza'' problem z przekroczonym limitem instancji z taką sceną jak w załączniku ,,Scena gaszenie halogenków''

Posiadam drugą scenę na zapalanie halogenków też w załączniku i może one się jakoś gryzą. Co to w ogóle ten błąd instancji.
Mam jeszcze jedno pytanie bo chciałbym aby scena uruchamiała się w godzinach 22:00 - 01:00 Jak to ustawić? bo w timerach nie widzę takiej opcji jest tylko interwal w godzinach od do co jakiś  czas a ja chiałbym aby scena  w godzinach od do sprawdzała zadane warunki przez cały zdany okres. Zdaję sobie sprawę że w  LUA to nie problem.
Proszę o małą pomoc.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2016, 07:44:06 pm »
a trigery?
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2016, 08:10:06 pm »
tigery? to znaczy? tak jak napisałem zaczynam zabawę więc nie wszystkie terminy są jeszcze przeze mnie opanowane.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:16:11 pm »
Dodam tylko że sceny działają tak jak zamierzałem, wkurza mnie tylko ten błąd którego chciałbym się pozbyć
Ogólnie działa to teraz  w ten sposób że jest pokój w którym oglądamy TV.
Zbliża się wieczór jest  odpowiednio ciemno <3 lux i jeśli ktoś przebywa w tym pokoju to zapalają się halogenki.
Ponieważ zazwyczaj od razu włączany jest telewizor to halogenki świecą się  dopóki nie wyłączy się telewizora.
Po wyłączeniu telewizora lub  gdy nie włączy się go wcale po wejściu do pokoju halogenki działają tylko na zasadzie czujnika ruchu. Halogenki świecą dopóki Motion Sensor wykrywa ruch w pomieszczeniu jak tylko ruchu nie ma po 10 sekundach oświetlenie jest wyłączone. Jeśli znów gra TV to halogenki po zapaleniu świecą dopóki nie wyłączy się telewizora.
I tak to miało działać tylko ten błąd instancji wskazuje że coś może być lepiej przemyślane w zapisie scen.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:19:58 pm »
No i jak w HTC Lite zapisać aby te sceny działały tylko w godzinach np. od zachodu słońca do 1:00 w nocy.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:49:02 pm »
Zacznij od przeczytania wielu wątków z forum a później zacznij pytać. Jest tam opisane większość o co pytasz.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:24:45 pm »
No właśnie przeczytałem na tym forum wszystko co dotyczyło instancji. Raz że wielu wątków to na pewno nie ma. A jeśli są to bez odpowiedzi albo tak udzielona że jaki był błąd wie tylko ten co pytał, odpowiadał i ewentualnie inni doświadczeni użytkownicy/ Przykład http://forum.lic.pl/fibaro-sceny/scena-z-pralka-przekroczona-liczba-instancji/msg3030/#msg3030 oraz http://forum.lic.pl/fibaro-sceny/przekroczony-limit-instancji-scena-lustro_off/msg2938/#msg2938.

Pyzatym proszę zobaczyć jak przebiega dyskusja na zapytaniu o scenę z lustrem.  Nie widzę tam problemu żeby ktoś  chciał pomóc pytanie zostało zadane identyczne.
Proszę tylko o informację typu ,,tak scena zawiera błąd'' to będę wiedział że muszę coś zmienić bo tak to naprawdę nie wiem skoro sceny działają tak ja chciałem. A może tak żeby nie być gołosłownym że temat był poruszony i wyjaśniony na forum może jakiś pomocny link. Oczywiście nie mam nic przeciwko żeby mi powiedzieć że słabo szukałeś ale czy o to chodzi na forum?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:15:15 am »
1. Triger to wyzwalacz jest wyświetlone nad tym co wysłałeś.
2. Po co w scenie Timer i to dla każdej godziny i o każdej porze?
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:06:35 am »
Timer w tym wydaniu zupełnie bez sensu. Zmieniłem. Chciałem aby ta scena uruchamiał się w przedziale czasowym np. codziennie od 23:00 do 04:00 ale zupełnie nie wiem jakiego timera użyć. Najbliższy to interwał i wtedy ustawić co 1s?
Później to odpuściłem  i tak zostało więc jak najbardziej  to głupotka.

W tym wydaniu również wyskakuje  info z centrum notyfikacji o przekroczonym limicie instancji.
Tym razem zrzut ekranu z wyzwalaczami.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:58:37 am »
Zmien instancje na 2 i odznacz halogenki może pomoże. W scenach blokowych nie ma możliwości zabijania sceny.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2016, 12:15:12 pm »
Przy ustawieniach jak w załączeniu błędów już nie ma, przy zaproponowanych błąd instancji wyskakiwał. Najgorsze że robione to na wyczucie i żadnego racjonalnego wytłumaczenia dlaczego akurat teraz jest dobrze nie mam.

  viperlodz ,,,W scenach blokowych nie ma możliwości zabijania sceny.'' mam  przez to rozumieć że nie da rady ustawić aby dana scena działała w zadanym przedziale czasu?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2016, 09:16:21 pm »
W zadanym czasie da radę. Jak zajde chwile to podeślę. Zerknij na inne sceny z forum bo chyba tam jest gdzieś odpowiedź.

Mając na myśli zabicie chodziło o instancje.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2016, 09:23:16 am »
Dziękuję bardzo za pomoc.
Zabrałem się teraz za rozpoznanie UBS. Wyczytałem i zrozumiałem że jest możliwość uruchamiania za pomocą UBS scen poprzez 2 lub 3 krotne naciśnięcie np. podłączonego klawisza. Oczywiście IN1 lub IN2 musi pracować w trybie monostabilnym. Czy można to zrobić w HCL w scenach za pomocą bloczków czy raczej tylko LUA.
Pytam bo jeżeli jest tak możliwość to chciałbym coś pokombinować a już coś próbowałem i mi nie działa.

Mam jeszcze takie pytanko. Pod jaką przeglądarką najlepiej ,,chodzi'' interfejs HC. Używam IE i Goggle chrome i mam wrażanie że coś nie tak, szczególnie przy zapisywaniu ustawień. Jest tak że zmieniam parametry zapisuję a po odświeżeniu strony wszystko jest jak przed zmianami. Bywa tak że nie mogąc zmienić ustawień odpuszczam sobie  a na drugi dzień ustawienia są tak jak chciałem i czasem głupiej. Być może właśnie prze to mam nieraz problemy jak właśnie przy próbie skonfigurowania UBS pod możliwość aktywacji za jego pomocą sceny.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:04:38 am »
Czy takie coś powinno działać?   24 miło by się odwoływać do id24 czyli podwójne klikniecie.
urządzenia wpisane do grupy asocjacyjnej nr 3.
*

Offline oarman

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.140
Odp: Przekroczony limit instancji | Sceny z zapalaniem i wyłączaniem halogenków.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2016, 07:39:54 pm »
Ok wszystko wiem i przede wszystkim wiem co źle robiłem że wcześniej nie działało . Nie ma to jak na spokojnie usiąść. Wszystko działa tak jak oczekiwałem.