Kontroler IR+Czuj.Temp. Z-Wave AC Extender ZXT-120 i Fibaro?

  • 3 Odpowiedzi
  • 5361 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eseba

  • * 17
  • -1
Kontroler IR+Czuj.Temp. Z-Wave AC Extender ZXT-120 i Fibaro?
« dnia: Styczeń 27, 2016, 03:24:52 pm »
Witam
Chcial bym zapytać szanownych Kolegów czy ktoś może miał doczynienia z tym urządzeniem. Jestem ciekawy czy urządzenie bedzię współpracowało z Fibaro i będzie możliwa dzięki niemu kontrola działania klimatyzatora.

Pozdrawiam
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Kontroler IR+Czuj.Temp. Z-Wave AC Extender ZXT-120 i Fibaro?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2016, 05:11:19 pm »
Cześć,  tak jak z nim miałem do czynienia. Nieźle kiedys działało, co prawda nie miało szablonów, ale opis konfiguracji i uczenia kodów i dostałem od kolegi z tego forum. Myślę że gdzieś w archiwum znajdziesz. Dzisiaj urządzenie to leży w szufladzie, nie wiem czy się zepsuło czy też Fibaro w nowszych wersjach sobie zapomniało o nim. Moja wersja softu w tym urządzeniu to 1.2 ale na zagranicznym forum F widziałem ze chłopaki używają nowszych wersji. Lecz nie pisałem do nich czy w chwili obecnej im dział.  Gdybyś uzyskał taka informacje to możesz ją tutaj zamieścić. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 05:13:08 pm wysłana przez tom3sko »
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Kontroler IR+Czuj.Temp. Z-Wave AC Extender ZXT-120 i Fibaro?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:44:52 pm »
Do sterowania klimą proponowałbym Ci rozważyć kupno takiego gadżetu.
http://www.banggood.com/Broadlink-RM-Pro-Smart-Home-Automation-Phone-Wireless-Remote-Universal-Controller-p-942667.html
 Rozszerza możliwości sterowania urządzeniami AV i innymi przez IR a dodatkowo steruje po RF
Co prawda nie testowałem go ale widziałem gdzieś do niego API, więc integracja z Fibaro przez wirtualkę bez problemów poza tym jest apka na andka więc przez taskera też można integrować albo korzystać niezależnie.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Kontroler IR+Czuj.Temp. Z-Wave AC Extender ZXT-120 i Fibaro?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2016, 10:59:52 am »
Witam
Chcial bym zapytać szanownych Kolegów czy ktoś może miał doczynienia z tym urządzeniem. Jestem ciekawy czy urządzenie bedzię współpracowało z Fibaro i będzie możliwa dzięki niemu kontrola działania klimatyzatora.

Pozdrawiam

Witam
To ja opisywałem uczenie kodów ale na forum Fibaro. Moja wersja oprogramowania ZXT-120EU to również 1.2. Działa do dzisiaj. Jest raczej drogie bo około 340 zł w detalu i steruje wyłącznie klimatyzatorami.
Adres linku na Forum Fibaro:
http://forum.fibaro.com/index.php?/topic/17967-zxt-120-eu-remotec-technology-ltd/
Jacek