RGBW Kontroler obniżenie napięcia na wyjściu dla cewki zraszaczy

  • 1 Odpowiedzi
  • 1962 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline !Novy

  • ** 46
  • 0
RGBW Kontroler obniżenie napięcia na wyjściu dla cewki zraszaczy
« dnia: Wrzesień 17, 2023, 12:22:46 pm »
Witam serdecznie!
Mam takie pytanie i prośbę o pomoc.
Używam RGBW kontrolera (ponieważ ma 4 wyjścia a nie dwa jak Double Switch2) do sterowania cewkami zraszaczy- jest to dużo tańsze rozwiązanie. Niestety Fibaro pewnie dla tego nie umożliwia wyboru tego urządzenia w panelu Zraszaczy ;) czy może ktoś ma na to sposób?
Jedyny problem to taki, że cewki są zasilane 9V a sam kontroler napięciem 12V. Bazowałem na stratach napięcia na długim odcinku od kontrolera do ceki zraszaczy ale ostatnio, nie wiem do dziś dlaczego- cewki się przepalają. Nawet te nowe które podmieniłem. Sprawdziłem wszystko, połączenia, przewody, kupiłem nowy zasilacz ale problem grzejących się cewek pozostaje. Przez klika lat wszystko było ok, nie mam pojęcia dlaczego teraz tak mocno się nagrzewają (termowizja odczytuje nawet 80deg) i finalnie się przepalają. Skróciłem czas trwania scen do minimum, zwiększając ilość cykli zraszania, ale i tak chciałbym się zabezpieczyć przed napięciem powyżej 9V dla cewki zraszaczy.

Moje pytanie jest takie. jak można obniżyć napięcie na stałe dla każdego wyjścia w kontrolerze RGB na stałe? Którym parametrem to zrobić?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Dziekuję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2023, 12:25:42 pm wysłana przez !Novy »
*

Offline raffsa

  • * 20
  • 0
Odp: RGBW Kontroler obniżenie napięcia na wyjściu dla cewki zraszaczy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2023, 08:43:32 pm »
A sprawdzałeś czy cewki są AC czy DC ja mam RAINBIRDY i daję 24V AC podobno na 24V DC też działają tylko krócej