Sygnalizacja podania napięcia do Z-WAVE

  • 3 Odpowiedzi
  • 1894 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lkocur

  • * 1
  • 0
Sygnalizacja podania napięcia do Z-WAVE
« dnia: Październik 27, 2016, 08:48:44 am »
Witam!

Nurtuje mnie następujący problem:

pompa obiegowa w domu dostaje fazę w momencie, gdy którykolwiek termostat pokojowy poprosi o podwyższenie temperatury.

Czy jest jakiś kontroler, który podłączony przed pompą przekazywał by sygnał o tym ,że w danym momencie to napięcie zostało podane?

W normalnym trybie czujnik ten byłby bez zasilania.


Dodatkowe pytanie o dodanie chińskiej kamery...
Otrzymałem ją w prezencie.... chińską, tanią kamerę IP - której nijak nie jestem w stanie dodać do systemu.
 
Opis bardzo ubogi - na opakowaniu ani na kamerze nie da się nawet wypatrzeć firmy...
Na jednej z naklejek dopiero odnalazłem następujące dane:
seria cki p2p hd coolcam nip-134201
 
Udało mi się skonfigurować jej wewnętrzne IP i kamera funkcjonuje w sieci lokalnej.
 
Jednak w żaden sposób nie jestem w stanie dodać jej do centrali - podstawowe dane z pluginu neo neo cool cam niestety nie funkcjonują:
videostream.asf?user=self.properties.userName&pwd=self.properties.password&resolution=64&rate=0
videostream.asf?user=self.properties.userName&pwd=self.properties.password&resolution=64&rate=0
 
adres IP podaję wewnętrzny.
 
Czy ktoś może mnie oświecić - może ktoś się zetknął z podobnym urządzeniem...?
 
Za każdą odpowiedź będę zobowiązany.
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: Sygnalizacja podania napięcia do Z-WAVE
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2016, 10:51:17 am »
Co do pierwszego to wystarczy chyba UBS + przekaźnik.
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline Lucsky

  • * 1
  • 0
Odp: Sygnalizacja podania napięcia do Z-WAVE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2017, 02:49:47 pm »
Dla takiego wątka zalogowałem się na tym forum. Też chciałem zadać pytanie czy w systemie fibaro jest jakiś moduł który by nam potwierdzał obecność np 230v?
Mam pytanie czy nie dało by się tego osiągnąć wykorzystując modułu radiowego przekaźnika który może być sterowany z systemu jak i przełącznikami mono\bistabilnymi. Mogę się mylić ale ciekaw jestem  czy jeśli podali byśmy napięcie właśnie tutaj za przełącznikiem system powinien nam pokazać obecność napięcia (oczywiście odpowiednio to parametryzując)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sygnalizacja podania napięcia do Z-WAVE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:10:25 pm »
Już padła odpowiedź. UBS + przekaźnik lub Switch z ustawieniem parametru ze jesli napiecie to wlaczone.