Zasięg z-wave

  • 10 Odpowiedzi
  • 6423 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zasięg z-wave
« dnia: Styczeń 05, 2017, 06:21:39 pm »
Taka sytuacja : mam dom w którym działa Fibaro- wszystko działa bez problemu, jest zasięg itd. Obok domu stoi drugi kurowany garaz(15m).  Chciałbym mieć możliwość otwierania bramy za pomocą Fibaro. Założyłem już kapsułkę i..... udaje mi Się jedynie zamknąć bramę. Gdy chce ja otworzyć to nie ma sygnału. I znowu jak otworze bramę pilotem to mogę ja zamknąć z Fibaro ale już nie otworze bo brakuje zasięgu. Mam takie o to pytanie: jak przenieść zasięg z domu do garażu  są jakieś urządzeni do tego przeznaczone? Czy ktoś wyciągał "antenkę" te malutka, króciutka z kapsułki na zewnątrz? Co tu poradzić? Gdyby co między budynkami mam położony kabel. Tylko za pomocą czego? Jakich urządzeń przenieść zasięg?
*

Offline PiotrekS

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: PiotrekS
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2017, 07:52:52 am »
Skoro jest przewod miedzy domem a garazem i w domu jest zasieg to przenies modul fibaro ktory steruje otwieraniem bramy do domu a przewodem pusc otwieranie, zamykanie bramy
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2017, 09:40:32 am »
Tak też bym zrobił gdyby nie fakt, że przewód jest jeden 3 zyły, a ja w garazu potrzebuje mieć 3 moduły wykonawcze, a przewód pozwala mi na wprowadzenie 1 modułu, stad mysle jak tu przeniesc zasieg:-)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:16:41 am »
Możesz postawić powerline pomiędzy domami i HCL w garażu lub np. gateboxa żeby nie wchodzić w niepotrzebne koszty dla jednego modułu.
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:28:06 pm »
Jaki jest koszt takiego gateboxa? i gdzie sie go by montowało? W garazu czy domu? czy na dworze?






*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:17:05 pm »
Przy bramie go montujesz. Koszt standardowo 279zł
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2017, 01:05:13 pm »
Czy dasz jakis link gdzie to moge zakupic? Do czego to podpinam?Czy musze jakos konfigurowac?
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2017, 02:45:49 pm »
Czy jeśli do antenki standardowej swicha dolutuje przewód w celu wydłużenia anteny to czy to może uszkodzić urządzenie? Spalić je? Czy nie ma na to wpływu? Na krótko dołożyłem kabelek i zasięg mam a jak kabelek dołączę to go nie mam.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2017, 04:50:34 pm »
Tu masz info gdzie można kupić: http://forum.lic.pl/gielda-ogloszenia/gdzie-najlepiej-kupic-blebox/
W ten sposób nie powiększysz zbytnio zasięgu i tak będzie na pograniczu co jest złe.
*

Offline raffsa

  • * 20
  • 0
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2017, 09:24:45 pm »
Każda kostka fibaro działa jak REPEATER czyli jeszcze coś dołożyć żeby było jak najbliżej garażu i zrobić rekonfigurację z-wave wtedy sobie sprawdzi która kostka ma kontakt z którą. ja mam jakieś 8 metrów i wszystko działa :-)

A skąd wiesz
" Gdy chce ja otworzyć to nie ma sygnału" ?
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: Zasięg z-wave
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2017, 10:33:28 pm »
Każda kostka fibaro działa jak REPEATER czyli jeszcze coś dołożyć żeby było jak najbliżej garażu i zrobić rekonfigurację z-wave wtedy sobie sprawdzi która kostka ma kontakt z którą. ja mam jakieś 8 metrów i wszystko działa :-)

A skąd wiesz
" Gdy chce ja otworzyć to nie ma sygnału" ?
Nie każda, tylko te zasilane z AC.