Integracja amplitunera z loxone

  • 5 Odpowiedzi
  • 3019 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tooopik

  • * 11
  • 0
Integracja amplitunera z loxone
« dnia: Maj 20, 2016, 11:55:22 am »
Witam,
w jaki sposób najłatwiej uzyskać feedback z amplitunera? Chodzi konkretnie o Denona AVR. Znam polecenia zapytania o interesujące mnie stany ale nie wiem jak odebrać odpowiedzi. Może ktoś coś podobnego robił?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2016, 11:59:15 am wysłana przez Tooopik »
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Integracja amplitunera z loxone
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2016, 12:02:34 pm »
A jaką konkretnie funkcjonalność masz na myśli?

Teoretycznie w wyjściu wirtualnym HTTP możemy zaznaczyć oczekiwanie na odpowiedź (answer.xml lub answer.html). Dwa, jeżeli Denon potrafi wysyłać zdefiniowane URLe na dany IP, to da sie prosto zrobic stany binarne wejściami wirtualnymi. Jeżeli nie, to trzeba napisać własny skrypt w PicoC.
*

Offline Tooopik

  • * 11
  • 0
Odp: Integracja amplitunera z loxone
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2016, 05:16:23 pm »
na początek chciałbym sterować natężeniem dźwięku za pomocą slidera tak aby jego pozycja odwzorowywała stan faktyczny oraz odpytywać czy jest załączony. W przyszłości chciałbym pobierać dane z wyświetlacza. Próbuje wyjściem HTTP, podałem ścieżkę /user/common/answer.xml ale nie pojawia mi się ten plik w tym katalogu.
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Integracja amplitunera z loxone
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2016, 05:07:48 am »
Slider jeszcze zrobisz na bloczkach, ale bez feedbacku, tj. wyślesz daną wartość analogową. Niestety nie zmienisz stanu tego slidera z zewnątrz w przypadku wysterowania pokrętłem na urządzeniu. Jeżeli już to stan odczytasz osobnym wirtualnym wejściem bez wpływu na sam slider. No chyba że sobie napiszesz własny customowy slider w PicoC.
Sprawdzenie stanu on/off można spróbować obejść jakimś pingiem albo pomiarem energii. Lub kwestia porycia po komendach, mozliwę że AVR potrafi zgłosić swój stan po necie w jakiś prosty sposób możliwy do wyklikania na bloczkach.

W każdym razie - raczej bez skryptu w PicoC nie ogarniesz tego w takim zakresie jak chciałbyś.

http://www.loxone.com/dede/service/dokumentation/loxone-config/programm/programm.html


P.S: W standardowym użytkowaniu wystarczy gotowiec do AVR jaki masz w Loxie, popodpinany pod bloczek kontrolera mediów (http://www.loxone.com/enen/service/documentation/loxone-config/function-blocks/media-controller.html). Sterowanie z poziomu ID traktuje się wtedy jako dodatkowy pilot:



W zupełności wystarcza do obsługi urządzeń AV ze smartfona oraz do wyklikania scen na strefach. Mało kto się bawi w feedback, bo raz że to dużo roboty, a dwa że w ID bardziej chodzi o wykorzystanie włączników naściennych lub możliwość wyłączenia muzy w salonie z łóżka w sypialni za pomocą apki. A jeżeli szukasz pełnej integracji, z responsywnym sliderem głośności, okładkami, playlistami i pełnym zestawem bajerów, to zazwyczaj albo odpalasz apkę natywną od danego hardware'u lub kupujesz serwer audio + wzmak strefowy od Loxone.
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Integracja amplitunera z loxone
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2016, 03:44:43 pm »
Mała errata: Teoretycznie mozesz wykorzystać bloczek ściemniacza który ma wejście do ustawiania wartości. Dzięki temu uzyskasz slider który przyjmie wartość ustawioną z innego urządzenia. Pozostaje kwestia odczytu z AVR.
*

Offline Tooopik

  • * 11
  • 0
Odp: Integracja amplitunera z loxone
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2016, 06:19:48 pm »
Dokładnie ten sam pomysł przyszedł mi do głowy i to jakoś tam funkcjonuje. Niestety chwile zajmie mi ogarniecie PicoC aby uzyskać informacje zwrotne.